autora: Katarzyna Bochenek

Rozpoczęcie roku szkolnego 2023/2024!!!

W dniu 4.09 (poniedziałek) rozpoczynamy nowy rok szkolny. Uczniowie klas 1-szych przychodzą do szkoły na 8.30 na spotkania z wychowawcami do wyznaczonych sal. Starsi uczniowie spotykają się ze swoimi wychowawcami w swoich salach o 9.45. ZAPRASZAMY!!! Kl. I Technikum architektury krajobrazu sala M 3 Kl. I Technikum żywienia i usług gastronomicznych sala T 30 Kl. I Technikum hotelarstwa sala L ... Przeczytaj cały artykuł »

Wykaz podręczników dla uczniów klas 1-szych

Uwaga!!! Uczniowie Liceum kupują podręczniki do WOSu i BIOLOGII rozszerzonej, a uczniowie Technikum w zależności od wyboru rozszerzenia. Odnośnie języka angielskiego ….należy się wstrzymać z kupnem do momentu podziału na grupy. http://zsr_prudnik.wodip.opole.pl/wp/wp-content/uploads/2023/08/wykaz-podręczników-1.doc Przeczytaj cały artykuł »

Wolontariusze działają.

W piątek wolontariuszki „Powiatowego Klubu Ośmiu” Martyna Molęda, Elżbieta Hanaczewska, Oliwia Kubica, Sara Szczepanik, Zuzanna Kurbasów zorganizowały swoim milusińskim, objętych stałym wolontariatem, „DZIEŃ DZIECKA”. Wspaniała zabawa w fantastycznej oprawie plastycznej odbywała w Świetlicy Opiekuńczo-Wychowawczej przy Spółdzielni Mieszkaniowej  w Prudniku. Przeczytaj cały artykuł »

„Historia Biblii”

Biblia, jako słowo Boże, źródło wiedzy historycznej, wartości dla współczesnego człowieka, tekst literacki czy najstarsza księga świata? Jak wyjątkową księgę jest „Biblia” mogliśmy się zgodnie z zaproszeniem przekonać podczas zwiedzania wystawy „Historia Biblii” organizowanej przez Projekt Legionów w Prudniku.    Młodzież miała okazję poznać najstarszą księgę świata nie tylko od strony religijnej, ale również historycznej oraz ewolucji przekazywanego tekstu.                                                                                               ... Przeczytaj cały artykuł »

Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa

Rozwijajmy czytelnictwo! II Liceum Ogólnokształcące im. Stefanii Sempołowskiej  w Zespole Szkół Rolniczych w Prudniku otrzymało finansowe wsparcie na rok 2023  w ramach Priorytetu 3 „Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0. na lata  2021-2025”.   Kwota przyznanej dotacji to 12 000,00 zł oraz wkład własny Powiatu Prudnickiego w wysokości 3 000,00 zł. Dofinansowanie w łącznej kwocie 15 000,00 zł zostanie przeznaczone na zakup nowości wydawniczych, lektur, ... Przeczytaj cały artykuł »

Sukces w Konkursie Fizycznym

14 uczniów z Zespołu Szkół Rolniczych w Prudniku przystąpiło do X edycji Ogólnopolskiego Konkursu Fizycznego „Poszukiwanie Talentów” zorganizowanego przez Polskie Towarzystwo Fizyczne we współpracy z Wydziałem Fizyki Uniwersytetu Warszawskiego. Celem konkursu było: a) zainteresowanie dzieci i młodzieży fizyką ze szczególnym uwzględnieniem tych dziedzin, w których pracował i miał osiągnięcia prof. Mieczysław Wolfke, b) zainteresowanie uczestników konkursu optyką laserów, przesyłaniem informacji ... Przeczytaj cały artykuł »

Światowy Dzień Pszczół

Zapraszamy serdecznie 19 maja na pokazy, pogadanki, filmy oraz słodki poczęstunek. Pracownie będą otwarte od godziny 9 do 13. Prosimy o wcześniejszy kontakt w celu sprawnej organizacji pracy. W ZSR praca ,,wre” można rzec jak w ulu. Jedni piszą egzamin dojrzałości a inni zwiedzają naszą pracownię BIORÓŻNODNOŚCI . Ostatnio gościliśmy uczniów i opiekunów ze szkoły podstawowej nr 3 w Prudniku. ... Przeczytaj cały artykuł »

IV Nyskie Forum Bezpieczeństwa i Administracji

11 maja, na zaproszenie dr hab. inż. Marka Kulisza Dziekana Wydziału Nauk Społecznych PANS w Nysie,  uczennice klas- resocjalizacji z bezpieczeństwem wewnętrznym pod opieką Marzanny Zawadzkiej- Ciępki brały udział w IV NYSKIEGO FORUM BEZPIECZEŃSTWA  I ADMINISTRACJI. Wybitni eksperci  wymieniali się doświadczeniami w zakresie prawa w służbie bezpieczeństwa i administracji, w tym cyberbezpieczeńtwie. Niewątpliwie  była to dla wszystkich wspaniała uczta intelektualna. Przeczytaj cały artykuł »